ROK CUP Challenge - liga, jakiej jeszcze nie było.

Kategoria: ROK CUP Challenge

2018-11-22 09:01:59

Czy kiedykolwiek siedząc w swoim simracingowym fotelu słyszeliście te słowa swoich znajomych, rodziców, żony – życie sobie marnujesz, byś się zajął czymś pożytecznym? Wielokrotnie! To właśnie problem elektronicznej rozrywki w każdej postaci. Wiele osób wciąż nie traktuje wirtuala poważnie. Mistrzostwa Świata LoL czy FIFy postrzegane są jako bezużyteczne zloty „piwniczniaków”. Weźmy np. takich graczy LoL-a. Przecież to niedorzeczne. Magia i potwory nie istnieją. Rzucanie czarów w celu pokonania nieistniejących wrogów nie przyda się w realu. Podobnie jest z tymi od FIFy – nie przebiegną bez poważnej kontuzji długości Orlika. Trochę lepiej jest natomiast na naszym podwórku czyli w simracingu – jeśli tylko nie masz choroby lokomocyjnej, dasz radę ogarnąć samochód na torze. Jeśli wasza rodzina nie wierzy, to najwyższa pora udowodnić jak bardzo się mylą. I z pomocą przychodzi Wam niezawodny SimRacingPL. Pora zmienić podejście do wirtualnego ścigania i podnieść go na wyższy poziom.

Wraz z naszym głównym partnerem i współorganizatorem – Automobilklubem Wrocławskim, organizujemy specjalnie dla Was Mistrzostwa, dzięki którym macie szansę na udowodnienie, że godziny spędzone przed monitorem nie poszły na marne, a Wasze umiejętności nie znikają zaraz po wyłączeniu komputera.

> Podstawy

Nasza seria wyścigowa ROK CUP Challange to trzy wyścigi w sieci i jeden na realnym torze, w czwartym tygodniu rywalizacji.

Zawodnicy będą rywalizować w grupach po 30 kierowców w każdej.

Wyścigi odbywać się będą co tydzień, w niedzielę. Sezon I rozpoczynamy już 25 listopada o godzinie 18:30. A w szczegółach wyglądać będzie tak:

> Tory:

25 listopada 2018 – Silverstone

02 grudnia 2018 – Malaysia

09 grudnia 2018 – Sao Paulo

> Harmonogram tygodnia wyścigowego:

Wolne treningi – serwer będzie uruchomiony w trybie 24/7 od poniedziałku.

Trening przed wyścigiem – start w niedzielę o 18:30 – 30 minut.

Kwalifikacja - start w niedzielę o 19:05 – 5 minut.

Warmup - start w niedzielę o 19:15 – 2 minuty.

Wyścig 1 – start w niedzielę o 19:20 – 20 minut.

W zależności od ilości zainteresowanych rozkład godzinowy może ulec zmianie z przyczyn technicznych

> Samochód:

Renault Megane Trophy

> Czego potrzeba

rFactor 2 wraz z podstawowym kontentem, kierownicę dowolnej jakości i o dowolnym przebiegu oraz – co bardzo ważne – należy wnieść opłatę za start w wysokości 150 zł.

> Nagrody

Tutaj dzieje się bardzo dużo. Razem z naszymi partnerami przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjny zestaw nagród, o wartości wcześniej niespotykanej w simracingowej rywalizacji. A oto lista:

>NAGRODA GŁÓWNA: Jazdy testowe w teamie ROK CUP!!

1. Najlepszy kierowca otrzyma kontrakt w kwocie 500zł miesięcznie. Jego zadaniem będzie doskonalenie swoich umiejętności oraz pomaganie nowym zawodnikom w wejściu w wirtualne ściganie.

2. 10 osób z każdej grupy otrzyma możliwość uczestniczenia w szkoleniu na torze wyścigowym. Miejsce szkolenia zostanie wskazane przez organizatora z uwzględnieniem wygody zawodników. Dostępne miejsca to Warszawa, Koszalin, Olsztyn, Opole, Bolesławiec

3. Dwa vouchery na co-drive w driftingowym Nissanie o mocy 600KM

4. Pięć voucherów na przejazd dowolnym autem ze stajni firmy Autoprezent.

5. Pięć voucherów na tor Kartingowy Kormoran.

6. Pięć voucherów na tor Kartingowy w Świdnicy.

7. Vouchery od firmy mCapsule, jeden dla zwycięzcy rywalizacji w każdej grupie, drugi za najlepszy czas pojedynczego okrążenia w wyścigu.

8. Jeden voucher od firmy 4race na jazdę profesjonalnym gokartem na torze Słomczyn

9. Dla osób, które zajmą miejsce od 10 do 20 odbędzie się szkolenie na torze samochodami Kia Platinum z Kierowcą tej serii.

10. 10 osób z każdej grupy otrzyma 4-godzinne szkolenie jazdy sportowej na symulatorze, jest to nagroda dla osób, które zajmą miejsca od 20 wzwyż.

A to nie koniec atrakcji. Cały czas pracujemy nad powiększeniem puli i możecie liczyć na to, że przed końcem sezonu jeszcze czymś Was zaskoczymy.

Czy ja na początku wspomniałem, że simracing podnosimy na wyższy poziom. Za skromnie. Uważam, że na naszym podwórku, to spora sensacja i naprawdę mocna propozycja wobec oferty „rynkowej”. Oprócz regionalnego finału GT Academy, nie znam żadnej innej inicjatywy tego typu skierowanej, raz – do polskich kierowców, dwa – simracerów, dzięki której z komputerowego toru będzie można przenieść się na ten prawdziwy, albo wziąć udział w realnym szkoleniu pod okiem instruktora. Dodatkowo nagrody nie zostaną przyznane dwóm, trzem osobom, ale w sumie ponad siedemdziesięciu zawodnikom. Przy stawce 30 kierowców na serwer wystarczy załapać się

w każdym wyścigu do czołowej 25 i mamy szansę na zdobycie nagrody. Nie trzeba być matematykiem żeby wydedukować, że w naszych mistrzostwach nie ma przegranych. Każdy otrzyma nagrodę z wyjątkiem tych, którzy jej otrzymać nie chcą.

Pamiętacie wiersz o Dyziu Marzycielu, który marzył o niebie pełnym słodyczy. Zapamiętajcie te nazwy – Automobilklub Wrocławski i SimRacingPL – bo oto jesteśmy tymi, którzy przynoszą Wam owe słodycze. Możecie przestać marzyć. Sięgnijcie po kierownice i jedźcie, jedźcie, jedźcie po nagrody i słodkie zwycięstwa.

SirDuncan


Komentarze: