O nas

Czy nieskromnym będzie jeśli powiemy, że jesteśmy najlepsi?

Nie.

Nie będzie jeśli, za nami stoi ponad 10 lat doświadczenia w organizowaniu wirtualnych wyścigów.

Nie, jeśli przez nasze serwery wyścigowe przewinęły się tysiące zawodników biorących udział w setkach wyścigów i dziesiątkach lig.

Nie jeśli nasza kompleksowa wiedza dotyczy wszystkich zagadnień związanych z simracingiem.

Nie jeśli naszymi wychowankami jest top polskich simracingowych kierowców, którzy nie pozostają niezauważeni na świecie.

Początki naszego portalu sięgają 2004 r. kiedy to powstała pierwsza strona zrzeszająca kierowców chętnych do ścigania online. Od tego czasu, dzięki niebywałemu zaangażowaniu miłośników wirtualnego motorsportu - organizatorów oraz zawodników - SimracingPL stał się czymś znacznie więcej niż zamkniętą stronką internetową dla freaków i geeków o skórze białej jak pierwszy śnieg na Biegunie Południowym i z światłowstrętem.

Od wielu lat jesteśmy instytucją. Jesteśmy matką i ojcem polskiej sceny simracingowej. Tworzymy wielką rodzinę osób myślących podobnie i dzielących pasję. Do nas zwracali się nie tylko miłośnicy wyścigów, ale także wydawcy gier, koncerny naftowe oraz redaktorzy gazet, gdy potrzebowali fachowej pomocy związanej z wirtualnym ściganiem lub było im po drodze z promocją czy organizacją wydarzeń.

A działo i dzieje się u nas dużo. Co roku organizujemy szereg lig, w których ścigamy się w samochodach GT3, formułach, zabytkach i innych wyścigówkach, które akurat są na topie albo są atrakcyjne i przyciągają kierowców jak strony XXX nastolatków. Ścigamy się na krótkim i długim dystansie i każdym znanym torze, który został odwzorowany w wersji wirtualnej. Prowadzimy największe w Polsce forum poświęcone simracingowi, zawierające nieprzekopane pokłady wiedzy dotyczące każdego tytułu wyścigowego dostępnego i jeszcze niedostępnego na rynku, każdego sprzętu potrzebnego simracer-owi, zaczynając od kierownic, przez fotele, stelaże do ich zamontowana aż po najnowsze systemy wirtualnej rzeczywistości. Znajdziesz u nas informacje dotyczące technik wyścigowej jazdy, ustawiania samochodów i opracowywania strategii wyścigowej... Ok, nie zajmujemy się grami rajdowymi, nie znamy się na konsolowych seriach Gran Turismo i Forza Motorsport, jednak uważamy, że wszyscy jesteśmy częścią świata wirtualnych wyścigów, dlatego koledzy z naszego forum, zawsze chętnie, jeśli tylko będą mogli, udzielą odpowiedzi na Twoje pytanie lub pomogą w rozwiązaniu problemu. Nasza widza nie jest czysto teoretyczna. Dzięki dokładności symulatorów w odzwierciedlaniu rzeczywistości, posiadamy wiedzę praktyczną, która jest Tobie potrzebna, aby ścigać się na wysokim poziomie i rywalizować z najlepszymi jak równy z równym na naszych serwerach, do których nieograniczony dostęp zapewniamy 24 godziny na dobę.

Jednym zdaniem – Nie potrzebujesz niczego więcej żeby się ścigać, oprócz portalu SimracingPL i przycisku „Engine start”.

Autor: SirDuncan